•

W wirtualną rzeczywistością VR tym razem spotkali się uczniowie klasy VIII. Można było podziwiać widoki z najwyższej góry świata Mt. Everest a także zwiedzić Nowy Jork

Dzięki projektowi Laboratoria przyszłości korzystamy z klocków LEGO education tworząc projekty rozwijające wiedzę o świecie, sprawności manualne i intelektualne. W klasach początkowych wiedza ta łączy się bezpośrednio z matematyką, mikromotoryką dłoni potrzebną przy pisaniu, edukacją przyrodniczą i umiejętnością pracy w grupie.

Na lekcjach informatyki uczniowie klasy 7 poznali technologię VR, dzięki okularom zakupionym w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Pierwsze zajęcia z okularami miały na celu zapoznanie uczniów technologią VR i obsługą okularów, aby sprawniej korzystać z nich na różnych przedmiotach. Dzięki treściom udostępnianym przez nauczyciela uczniowie mogli wirtualnie m.in. przebywać na stacji kosmicznej, lecieć samolotem, badać Układ Słoneczny. Bez wątpienia były to bardzo ekscytujące zajęcia, które zachwyciły uczniów i z niecierpliwością czekają już na kolejne.

Na lekcjach techniki uczniowie klasy 6 zapoznali się z zasadami obsługi żelazka oraz mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w działaniach praktycznych. Było to możliwe dzięki pomocom zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Z myślą o zbliżających się Walentynkach ❤️uczniowie klasy V na lekcjach techniki wykonali serduszka oraz kartki walentynkowe 💗

Do stworzenia swoich prac wykorzystali sprzęt i przybory zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości .

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości. Sprzęt zakupiony w ramach programu wykorzystujemy na zajęciach wokalno-muzycznych, gdzie uczniowie rozwijają swoje talenty przez obcowanie z muzyką, naukę dźwięków, poznają swoją barwę głosu, jego brzmienie, uczą się kształtowania oddechu, wymowy, tonacji, dykcji i poczucia rytmu.

Zakupiony sprzęt do nagłośnienia i montażu dźwięku umożliwia uczniom realizację nagrań i obsługę nagłośnieniową występów, przedstawień, dyskotek szkolnych.

·         @Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

·         Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

·         Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

·         W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Bierzemy udział w programie rządowym

"Laboratoria Przyszłości"!

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, dzięki któremu zajęcia szkolne
          staną się bardziej atrakcyjne oraz pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania

oraz zdolności np. manualne i techniczne.

W ramach Programu Rządowego "Laboratoria Przyszłości"

otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 60 tys. złotych do zakupu pomocy dydaktycznych.

Wyposażenie podstawowe/obowiązkowe:

1. Drukarka 3D OMNISTAR

2. Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami

3. Lutownica/stacja lutownicza z gorącym powietrzem

4. Kamera przenośna cyfrowa z akcesoriami

5. Statyw z akcesoriami

6. Oświetlenie do realizacji nagrań

7. Mikrofon kierunkowy z akcesoriami

8. Gimbal

9. Filamenty PLA do drukarki 3D

Wyposażenie dodatkowe:

1. Laptop HP 17,3’

2. Zestaw do nauki programowania

4. Okulary VR

5. Klocki konstrukcyjne Basic

6.Lego Classic konstrukcyjne

7.100 kolorowych kartoników do maty do kodowania

8.Drewniane puzzle AR- rozszerzona rzeczywistość

9.Materiały pomocnicze do maty do kodowania.

10.Mega zestaw GeniBot

33.Gemini AS-2112 –kolumna odsłuchowa

34.Podwójny zestaw mikrofonów do ręki

35.Żelazko

Realizację projektu zaplanowano na okres pięciu lat. Wyposażenie zakupione w ramach @LABOLATORIÓW PRZYSZŁOŚCI będzie służyć do prowadzenia zajęć edukacyjnych, wspierających, rozwijających, pozalekcyjnych, projektów uczniowskich oraz w organizacji imprez i uroczystości szkolnych. Dzięki udziałowi w programie rządowym możemy poszerzyć ofertę edukacyjną naszej szkoły. Będziemy wspierać naszych uczniów w rozwijaniu interdyscyplinarności, kreatywności, współpracy i wielu umiejętności praktycznych.

• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orła Białego w Strzyżowie
      • (017) 27-61-019
      • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orła Białego w Strzyżowie ul. gen Władysława Andersa 4 38-100 Strzyżów Poland
      • spjeden-strzyzow/SkrytkaESP