W wirtualną rzeczywistością VR tym razem spotkali się uczniowie klasy VIII. Można było podziwiać widoki z najwyższej góry świata Mt. Everest a także zwiedzić Nowy Jork
Dzięki projektowi Laboratoria przyszłości korzystamy z klocków LEGO education tworząc projekty rozwijające wiedzę o świecie, sprawności manualne i intelektualne. W klasach początkowych wiedza ta łączy się bezpośrednio z matematyką, mikromotoryką dłoni potrzebną przy pisaniu, edukacją przyrodniczą i umiejętnością pracy w grupie.
Na lekcjach informatyki uczniowie klasy 7 poznali technologię VR, dzięki okularom zakupionym w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Pierwsze zajęcia z okularami miały na celu zapoznanie uczniów technologią VR i obsługą okularów, aby sprawniej korzystać z nich na różnych przedmiotach. Dzięki treściom udostępnianym przez nauczyciela uczniowie mogli wirtualnie m.in. przebywać na stacji kosmicznej, lecieć samolotem, badać Układ Słoneczny. Bez wątpienia były to bardzo ekscytujące zajęcia, które zachwyciły uczniów i z niecierpliwością czekają już na kolejne.
Na lekcjach techniki uczniowie klasy 6 zapoznali się z zasadami obsługi żelazka oraz mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w działaniach praktycznych. Było to możliwe dzięki pomocom zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Z myślą o zbliżających się Walentynkach uczniowie klasy V na lekcjach techniki wykonali serduszka oraz kartki walentynkowe
Do stworzenia swoich prac wykorzystali sprzęt i przybory zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości .
Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości. Sprzęt zakupiony w ramach programu wykorzystujemy na zajęciach wokalno-muzycznych, gdzie uczniowie rozwijają swoje talenty przez obcowanie z muzyką, naukę dźwięków, poznają swoją barwę głosu, jego brzmienie, uczą się kształtowania oddechu, wymowy, tonacji, dykcji i poczucia rytmu.
Zakupiony sprzęt do nagłośnienia i montażu dźwięku umożliwia uczniom realizację nagrań i obsługę nagłośnieniową występów, przedstawień, dyskotek szkolnych.
· @Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
· Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.
· Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
· W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
Bierzemy udział w programie rządowym
"Laboratoria Przyszłości"!
Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, dzięki któremu zajęcia szkolne
staną się bardziej atrakcyjne oraz pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania
oraz zdolności np. manualne i techniczne.W ramach Programu Rządowego "Laboratoria Przyszłości"
otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 60 tys. złotych do zakupu pomocy dydaktycznych.
Wyposażenie podstawowe/obowiązkowe:
1. Drukarka 3D OMNISTAR
2. Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
3. Lutownica/stacja lutownicza z gorącym powietrzem
4. Kamera przenośna cyfrowa z akcesoriami
5. Statyw z akcesoriami
6. Oświetlenie do realizacji nagrań
7. Mikrofon kierunkowy z akcesoriami
8. Gimbal
9. Filamenty PLA do drukarki 3D
Wyposażenie dodatkowe:
1. Laptop HP 17,3’
2. Zestaw do nauki programowania
4. Okulary VR
5. Klocki konstrukcyjne Basic
6.Lego Classic konstrukcyjne
7.100 kolorowych kartoników do maty do kodowania
8.Drewniane puzzle AR- rozszerzona rzeczywistość
9.Materiały pomocnicze do maty do kodowania.
10.Mega zestaw GeniBot
11.Lego klocki robotyka
12.Drewniane puzzle
13.Zestaw 5x Mini Mata do kodowania
14.Ładowarka
15.Szafa zamykana na narzędzia
16.Stół warsztatowy
17.Pojemnik warsztatowy
18.STEAM-zestaw fizyka
19.STEAM-pakiet czujników chemia
20.Wiertarko- wkrętarka +bity do wkrętarki akumulatorowej
21.Pistolet do klejenia na gorąco +wkłady klejowe
22.Nożyczki uniwersalne
23.zestaw wkrętaków
24.Taśma miernicza
26.Gogle przeciwodpryskowe
27.Okulary stanowiskowe ochronne + odzież ochronna
28.Instrukcja BHP
29.Apteczka metalowa z wyposażeniem
30.Analogowy mikser dźwięku
31.Kolumna aktywna+ para statywów
31.MIX SET-zestaw 4 nagłownych mikrofonów bezprzewodowych
32.Mikrofon pojemnościowy do nagłośnienia chóru
33.Gemini AS-2112 –kolumna odsłuchowa
34.Podwójny zestaw mikrofonów do ręki
35.Żelazko
Realizację projektu zaplanowano na okres pięciu lat. Wyposażenie zakupione w ramach @LABOLATORIÓW PRZYSZŁOŚCI będzie służyć do prowadzenia zajęć edukacyjnych, wspierających, rozwijających, pozalekcyjnych, projektów uczniowskich oraz w organizacji imprez i uroczystości szkolnych. Dzięki udziałowi w programie rządowym możemy poszerzyć ofertę edukacyjną naszej szkoły. Będziemy wspierać naszych uczniów w rozwijaniu interdyscyplinarności, kreatywności, współpracy i wielu umiejętności praktycznych.